ATLAS'TAN :

ORAL SEKS


ORAL SEKS

Oral seks; cinsel ilişkide dil, dudak ve ağzın ilişki sırasında cinsel organlara teması ile gerçekleşen seks biçimidir. Yani sevişen çiftlerden biri, diğerinin cinsel organını ağız, dil ve dudağıyla emme ya da yalama yoluyla uyarır ve cinsel ilişkiye hazırlar.


Ağız ve cinsel organlar vücudun kolayca uyarılabilen erojenik bölgeleridir ve temas haline geçmeleri de kişilere zevk verir. Sevişme sırasında ağzın cinsel organları uyarma işinde kullanılması aslında hemen hemen birçok memeli hayvanlarda mevcut bir etkinliktir. Bütün memelilerde karşı cinslerin birbirlerini ağız yoluyla uyarması vardır denilebilir. Mesela erkek köpeğin dişinin vajinasını koklaması ve yalaması gibi, atlarda da erkeğin çiftleşmeden önce dişinin vajinasını yalayarak dişiyi ilişkiye hazır hale getirdiği  görülür. İnsanlar da bir memeli hayvan olduğu için, ağız aracılığı ile cinsel organları uyarmak asırlar boyunca olagelmiş bir uygulamadır.

Cinsel organların olduğu bölgeler gibi, ağız, dil ve çevresi de sinir uçları bakımından en duyarlı bölgelerdir. Eğer kişilerin bu konuda olumsuz bir ön koşullanması yoksa sevişme sırasında eşlerden birinin ağzını kullanarak diğerinin cinsel organını uyarması son derece zevkli olur. Sevişme sırasında eşlerin birbirlerinin vücutlarını öpmeleri ve okşamaları ne kadar normalse, cinsel organların da öpülmesi, yalanması veya emilmesi o kadar normaldir. Ancak cinsel organların pis, iğrenç ve mikroplu olduğuna inanıp temizlik ve titizlik meraklısı kişiler için bu uygulama çok zordur. Ama eğer eşler banyodan çıktıysa, bütün vücutları temiz ise, kişilerin birbirlerinin ellerini öpmeleri ile cinsel organlarını öpmeleri arasında fark yoktur. Bu bakımdan oral seksten önce cinsel organların temiz olması çok önemlidir.

Eğer partnerinizin size oral seks yapmasından hoşlanmıyorsanız, aslında çok şey kaçırdığınız ortada! Bu konudaki utangaçlığınızı ortadan kaldırmak için seksten önce ılık bir duş alın. İlişki sırasında partneriniz kendiliğinden "aşağı" doğru iniyorsa, itiraz etmeden kendinizi rahat bırakın... Eğer onun ısrarlarına utangaç "hayır"larla yanıt veriyorsanız, bir de zifiri karanlıkta bunu yapmayı deneyin...

Bazı hiç bir şekilde cinsel ilişki tecrübesi olmayan kızlar şöyle düşünebilir: "Hiç erkeğin midesi bulanmıyor mu? Nasıl vajinayı ağızlarına alıp emiyor, yalıyorlar" diye düşünebilirler. Ama bunu düşünen kadınlar, cinsel tecrübe yaşayıp da  cinsel ilişkiye girdiği kişinin kendisine oral seks yapmasından sonra bu düşüncesinde çok yanıldığını ve oral seksten bir cinsel ilişkiden daha çok zevk aldığını göreceklerdir.

Kadınların oral seksi istememelerindeki en önemli neden, hijyenik olmadığını düşünmeleri. Bazı erkekler temizliğe, özellikle de penis bölgesinin temizliğine önem vermiyorlar. Bu durum kadının herhangi bir koku ya da tat aldığında oral seksten nefret eder hale gelmesine yol açıyor. Sizin için oral seks önemliyse, en azından seks öncesi, temizliğe önem vermelisiniz. Zaten daha iyi bir seks için temizlik her zaman gereklidir.


NEDEN ORAL SEKS YAPILIR?

- Hem ağzın, hem de cinsel organların hassas erojen bölgeler olması ve birbirlerine verdikleri uyarının ve zevkin yoğun olması bu buluşmayı kaçınılmaz yapmaktadır.
- En önemli avantajlarından bir tanesi de gebeliğe neden olmaması yüzünden çiftler tarafından rahatlıkla kullanılmaktadır.
- Bakireliğin önemli olduğu toplumlarda bu yolla bakirelik korunmuş olmaktadır.
- Erkek  veya kadın, kendi cinsel organını partnerinin ağzında uyarılırken görmekte ve bu bir haz yaratmaktadır.
- Oral seksten normal cinsel ilişkiden daha fazla zevk alınır. Birçok kişi kendisine oral seks yapılmasını daha çok tercih eder. Ancak eşine oral seks yapmak ve onu zevkin doruklarında gezdirmenin de ayrı bir doyumu vardır. Kısacası, oral seksten zevk almayan kadın ya da erkek yoktur.

ERKEĞİN KADIN CİNSEL ORGANINI AĞZIYLA UYARMASI


Cunnilingus: Latince cunnus – vulva (kadında vajen dudakları) ve lingere: yalamak anlamındadır. Erkeğin kadın cinsel organlarını yalaması ve emmesi anlamında kullanılır. Kadının özellikle klitorisi öpmeye, yalamaya ve emmeye aşırı derecede duyarlıdır. Erkek kadının vajina girişini, vajina  dudaklarını, klitorisi yalayarak onu uyarır ve orgazma yaklaştırarak cinsel birleşmeye hazırlar ve daha sonra ilişkiye girebilirler. Ayrıca erkek sertliğini kaybedip ilişkiye devam edemediği zamanlarda kadını bu şekilde rahatlatabilir.

Erkek kadına nasıl hoşlandığını sorabilir ve ona göre yönlenebilir. Yine dikkat edilmesi gereken nokta dişlerin kadına zarar vermemesidir.

Vajinaya hava üflemek gibi şeyler kadına ağrı veya acı verebilir. Uyarı sırasında kadının vajinasında ıslanma artmakta, vajinadan salgılanan sıvılar dışarı doğru gelmektedir. Normalde bunlar zararsız ve mikrop taşımayan sıvılardır ve erkeğe yutması halinde bir zarar vermez.

Normal, yani akıntısı olmayan bir kadının  kendine has bir vajina kokusu vardır, bu kokuya ''kasolet'' adı verilir ve bu koku erkeklere çekici ve cinsel uyarıcı  gelir. Bazı kadınlarsa tam tersini düşünerek, erkeğin bundan rahatsız olacağı fikrine kapılırlar. Bu gereksiz ve yersiz bir endişedir. Yapılmaması gereken bir şey de, o kısımlara sprey sıkmak veya parfüm sürmektir, bu hem vajinanın yapısını bozar hem de erkeğe acı bir tat verir.

Vajinaya bir şey sokulmadan yapılan oral seks, bakirelerde kızlık zarına zarar vermez. Her aydaki gebe kadına da oral seks yapmanın ne bebeğe nede çiftlere zararı yoktur, eğer düşük veya heyecanın doktor tarafından yasaklandığı özel bir durum yoksa tabii ki.

Oral seks sırasında eğer erkek kadını uyarıyorsa, erkeğin dili vajinada penisin bulamayacağı noktaları bulabilir. Kadın bacaklarını açmış olarak bir sandalyenin kenarına oturabilir veya yatağa yatmış olabilir. Erkek başını kadının bacakları arasına sokar, sonra da vajina çevresinden başlayarak dudakları ve dili ile yavaş yavaş vajinaya doğru ilerler. Hedefe yaklaştıkça alınan zevk artar. Vajinanın girişindeki dudakların arasını ve klitorisi dil darbeleri ile uyarır. Veya klitorisi ağzına alıp yumuşak bir şekilde emebilir. Daha sonra dilini vajinaya sokabilir ve bunu yaparken de eliyle de klitorisi ve cinsel organın dudaklarını ovalayıp okşayabilir ki, bu aşamalarda kadının orgazm olarak doyuma ulaşması çok sık karşılaşılan bir durumdur. Ancak hamileliğin son aylarında bu yöntemden uzak durmakta yarar vardır. Özellikle klitoris ile uyarılmaya daha duyarlı kadınların oral seks ile orgazm yaşamaları daha kolaydır.

KADININ ERKEK CİNSEL ORGANINI AĞZIYLA UYARMASI


Felliato: Latince fellare (emmek) fiilinden türemiştir. Erkek cinsel organlarını yalamak, emmek, öpmek anlamında kullanılır.Erkeklerin tamamına yakını penislerinin emilmesinden ve bu şekilde boşalmaktan hoşlanırlar. Kadınların bir kısmı da partnerlerini bu şekilde uyarmaktan ve boşaltmaktan hoşlanır. Kadın erkeğini ağzıyla uyarırken genelde onun nasıl hoşlandığını sorar veya yaptığı hareketlere dikkat ederek hangilerinden daha fazla zevk aldığına dikkat eder ve bu şekilde kendini yönlendirir. Aynı zamanda ellerini de penis etrafına sararak daha fazla uyarı sağlayabilir. Dikkat edilmesi gereken dişlerin penise acı veya zarar vermemesidir. Kadın partnerini bu şekilde boşaltabilir veya yeterli uyarı sağladıktan sonra cinsel ilişkinin başka biçimlerine geçebilirler. Kadın isterse, erkek boşalırken erkeğin spermlerini yutabilir, erkekler bundan inanılmaz psikolojik haz duyarlar, sperm yutmakla hamile kalınmaz. Normal koşullarda sağlıklı bir erkekte sperm hastalık taşımaz.

Eğer kadın erkeğe oral seks yapıyorsa erkek de aynı şekilde bir sandalyeye oturmuş veya bacaklarını açarak yatmış olabilir. Başını erkeğin bacakları arasına yerleştiren kadın, ağzını ve dilini kullanarak çevreden penise doğru öpme, emme ve hafif ısırmalar ile erkeği uyarır. Gerçekten de penis, bu öpme ve yalamalara karşı çok duyarlıdır. Oral sekste iki taraf için de geçerli olan bir kural vardır; o da bu işi iki tarafın da isteyerek ve zevkle yapmasıdır. Daha sonra kadın, erkeğin penisini ağzına alarak emme işine devam eder. Ağız ve yanak kasları vajina kaslarından daha güçlü olduğu için erkeğin çok fazla uyarılması normaldir. Bu arada erkeğin kendini tutamayıp boşaldığı bile olabilir. Kadının ağzına spermin akmasının bir zararı yoktur. Cinsel baskılar içinde büyüyen ve penise, sperme karşı itici duygular içinde olan kadınların spermden tiksinmeleri, iğrenmeleri olabilir. Ama aslında sperm temizdir, yani özel bir hastalık yok ise mikropsuzdur. Yapı olarak vitamin ve proteinlerden oluşup, biraz tatsız olsa da gayet besleyicidir.30 çeşit element içerir. Bunlar arasında früktoz (meyve şekeri), C vitamini, kolesterol, keratin, sitrik asit, laktik asit, nitrojen, B12 vitamini, çeşitli tuzlar ve enzimler bulunur. Krem olarak cilde sürüldüğünde kırışıklıkları önleyici ve göğüslerde dikleştirici özelliğe sahiptir..

Son olarak eğer çiftler isterlerse birbirlerine aynı anda oral seks yapabilirler. Halk arasında 69 olarak isimlendirilen bu ilişkide, 6 rakamını sırtüstü uzanmış çiftlerden biri kabul ederseniz, onun üstünde ki baş aşağı diğeri ise 9 olur ve buradan da 69 deyimi gelmektedir. Yani eşler ters bir şekilde durarak (biri sırtüstü uzanmış, diğeri ise onun üzerinde ama ters durumda, ya da çiftlerden her biri kolları üzerinde yan durmuş ama birbirlerine ters durumda) birbirlerinin cinsel organlarını aynı anda ağızlarına alarak uyarabilirler. Yaratıcılığınızı kullanarak bu şekilde de değişik zevkler yaşayabilir, değişik doyumlar alabilirsiniz.

ATLAS GRUP KÜLTÜR HİZMETİDİR!

ALTTAKİ YAZI DA SİZE YARDIMCI OLABİLİR!
Share this article :

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

 
SUPPORT / DESTEK : ATLAS
Copyright © 2012 ALMİRA WOMAN